Chyby ve filmu HP1

31. října 2010 v 1:48 | Lussnape |  HP Filmy
Chci vás upozornit na následné chyby v textě, protože toto jsem nepsala já tak abyste nepsali, že neumím psát :) :)

Když se zděšená trojice vrací do Nebelvírské společenské místnosti, poté co viděli Chloupka tak se Harry otáčí a dívá se, jak se zavírá portrét Buclaté dámy, v tu chvíli si můžete povšimnout stínu nohou. Ty patří tomu, kdo portrét zavíral.

Když Minerva McGonagallová při první hodině přeměňování skáče ze stolku, aby se proměnila zpět na člověka, při dopadu (už jako žena) nemá brýle. Jakmile se otočí zády k Harrymu a Ronovi a je pohled opět zepředu, brýle už má.

Když Hagrid zlomí Vernonovi Dursleyovi pušku nahoru a puška vystřelí, tak udělá do stropu velkou díru, skrze kterou je vidět obloha. Ovšem venku strašlivě prší. Jakto, že tedy nezačne pršet dovnitř dírou, která je prostřelená ven?


Když Dadly na začátku filmu nadává otci že má míň dárků než loni, tak má v jednom záběru vlasy daný do oka a v dalším záběru je má daný nad oko.

Hodina létání, profesorka Hoochová žáky seznamuje s pokyny, na písknutí mají všichni vzlétnout. Jakmile se tak ale stane, zvedá se jen Neville a všichni ostatní na něj křičí co to dělá a že se má vrátit dolů. Zajímavé, neměli náhodou dělat přesně to samé? A pokud to prostě neudělali, tak proč se tak diví, že se Neville podle těchto pokynů řídí? V knize má Neville strach, že se mu to nepovede, takže se odráží o něco dříve než profesorka Hoochová stačí napočítat do tří, proto ten rozruch, ve filmu se ale zvedá AŽ po písknutí, takže se měli zvedat i ostatní.

Když si Harry zkouší hůlku, vypadá jinak (je větší a silnější) než v jiných záběrech.

Jde o situaci, kdy jsou Hagrid s Harrym v bance a stojí před trezorem s kamenem mudrců. Skřet jim odemkne a vzápětí kousek ustoupí, dveře se otevírají, jenže skřet nestojí dostatečně daleko a dveře by ho musely srazit... Pak je záběr zevnitř trezoru a dveře se bez překážky otevřou.

Jde o situaci, kdy Wood poprvé seznamuje Harryho s famfrpálem. Když se baví o camrálu, tak za Harrym vede cesta, jasně žluté barvy. Když však z pohledu ze zhora potlouk prolétne nad soškou, Wood i Harry stojí uprostřed neporušeného trávníku.

Hagrid při svém výčtu profesorů, kteří chrání Kámen, zmíní Snapea. Ale na konci, když trio jde ke Kameni, Snapeova hádanka z knihy chybí.

Když o vánočních prázdninách Harry hledá knihu o Flamelovy v zakázaném oddělení, má v ruce vysokou svítilnu, ale když uslyší kdesi za sebou Filče a shodí lampu na zem, je lampa mnohem menší.

Když Harry projde přepážkou na nástupišti 9 a 3/4, tak nad lokomotivou Bradavického expresu je jasně vidět trakční vedení. Nevím, na co parní lokomotivě bude elektrifikovaná trať a kouzelníci taky moc proud nepoužívají.

Když je Harry a Hagrid u trezoru 712, tak tam projede vagonek s lidmi. Jenomže když tam projel, tak by logisky neměl kudy, když tam je jen jedna kolej, nebo že by se ten "Harryho" vozík jednoduše vypařil?

Při zařazování je jako první poslána Hermiona do Nebelvíru a zahýbá doprava (z našeho pohledu), kdežto Ron, který je také v Nebelvíru, zahýbá doleva...vlastně tedy do Zmiozelu.

V prvním díle je nebelvírská ložnice na konci dlouhé chodby, ale ve trojce je hned u schodů a k tomu mi ještě připadá, že je nějak nízko, asi ve 3. patře.

Hermiona poté, co se Harry dostal z lesa, nazvala Voldemorta jeho pravým jménem, ale toho se až do 5.ročníku bála.

Když Hermiona uviděla Trolla, tak se opřela o první kabinku a vlezla do ní. Když Troll rozbil kabinky a byl pohled zhora, v tom okamžiku byla Hermiona ve třetí kabince a myslím, že se nemohla přemístit, protože se to přece učí až v šestém ročníku.

Když Hagrid přijede pro Harryho do chatrče, tak zapálí oheň bez toho, aby cokoliv řekl. Ale pokud vím, tak čarovat bez použití verbální čarovné formulky se učí v 6.ročníku. A Hagrida přece vyhodili předtím, než měl možnost se to naučit.

Když jsou na začátku filmu v té chýši a Hagrid ohne Drusleovi brokovnici, nemohl přece vystřelit do toho stropu, zbraň by mu vybuchla v ruce.

Když poprvé přijde Hermiona za Harrym a Ronem do kupé ve vlaku, Harry má rozbité brýle a Hermiona mu je mávnutím hůlky spraví. Ale co výnos o omezení kouzel nezletilých kouzelníků, zákaz kouzlení mimo školu? Nebo snad oculus reparo není kouzlo?

Nebelvír hraje zápas proti Zmijozelu. Když Harry vyrovná svůj svislý let a natahuje se pro zlatonku, můžete si všimnout, že se až nebezpečně přibližuje k brankovým obručím před sebou. V dalším záběru jsou, ale obruče zase bezpečně vzdáleny od Harryho.

Ve scéně, kdy Harry chytne pamatováčka, vykukuje profesorka McGonagallová z vysokého okna budovy. Během pár vteřin, kdy se Harry vrátí, už si to k němu mašíruje po trávě. Fajn, jenže to by nemohla stihnout. A pokud se někdo ohledně této chyby chce odvolat na přemisťování, to se v Bradavicích používat nedá.

Když Dursley vrtá prkno na dveře, aby Harry nedostával dopisy, je vidět, že vrtá hluboko, avšak když prkno vyrazí dopisy není na dveřích vidět žádnou díru.

Když utíkají před paní Norisovou (školníkova kočka), tak Hermiona otevírá dveře a vytáhne čarodějnickou hůlku pravou rukou, ale v dalším záběru ji drží levou.

Když jde "trio" a Malfoy s Hagridem do Zapovězeného lesa, tak jim Hagrid říká, kdo s kým půjde a jde mu jasně pára od pusy (ze zimy). V jakýchkoliv následujících záběrech nejde Hagridovi ani komukoliv pára od pusy!

Ve filmu Harry Potter a kámen mudrců dává Brumbál Harryho Dursleyům před práh jejich domu v zavinovačce jako malé miminko. Ale v díle Harry Potter a tajemná komnata, když ukazují jak Voldemort zabíjí Harryho mamku, tak už tam sedí v postýlce o dost větší. A k Dursleyům přišel až pak a byl najednou malinký.

Když je Harry poprvé na hodině lektvarů, tak moc nedává pozor a něco si píše na pergamen. Je to text napsaný malými písmeny, který zabírá sotva půl stránky. Pak je ale pohled na Harryho zepředu a před sebou má pergamen, který je celý popsaný textem. Písmena v textu jsou daleko větší než ty, co psal předtím.

Poté co si Harry vyzkouší druhou hůlku, odloží ji před knihu podél první hůlky. Prázdnou schránku od této druhé hůlky vrátil majitel krámku zpět do regálu, vedle knihy stále leží schránka od první hůlky (s fialovým polstrováním). Poté, co si Harry vybere třetí hůlku, leží před knihou opět jen jedna hůlka a zmizela i schránka od první hůlky, přitom majitel krámku neměl evidentně čas nic z toho uklidit.

Když jede Harry a Ron v kupé, přijde k nim Hermiona a řekne jim, ať si obléknou hábity, protože budou brzy vystupovat. Jenže když jim to řekne, je venku za okny světlo a když přijedou do Bradavic, tak je venku tma.

Profesor Quirrell vběhne do Velké síně a začne křičet, že troll je ve sklepení a pak omdlí. O scénu později ale leží jinak, než když omdlel. Dobře to jde vidět na jeho nohou.

Ve scéně, kdy Dudley ztratí rovnováhu a spadle do hadova terária, všimněte si, že pozice jeho vlasů se pořád mění. Dobře to jde poznat na jeho mokré ofině.

Ve scéně kdy Oliver Wood (kapitán Nebelvírského famfrpálového mužstva) vypouští míče, aby je předvedl Harrymu, tak vypustí Zlatonku a Harry se na ni užasle dívá, Wood hledí úplně jinam jako by ji nemohl najít a až po chvíli se kouká správně...že by ji neviděl, i když mu lítá před nosem?

Když Brumbál přinese Harryho Pottera k Dursleyovým, všimněte si auta před domem. Když byl Harrymu rok, tak taková auta se ještě nevyráběla, po 10 letech tam stojí to samé.

Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před Trollem, tak ten Troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.

Při prvotní scéně profesor Brumbál zhasíná zhasínadlem pouliční lampy. Jak ho kamera zabírá z dálky je vidět, že zbývají zhasnout ještě 3 lampy. On však dalším záběru zhasne jen 2 a ta třetí jako by se ztratila.

Když naše trojice miří k Hagridovy, řiká jim Harry, že si Hagrid moc přál draka, že mu to řekl když se poprve setkali. Ale Hagrid o dracích vůbec nemluvil!

V tomto díle je vchod do nebelvírské místnosti v nějaké chodbě. Ve třetím díle je vchod uprostřed pohyblivých schodišť. Že by se Nebelvírská místnost rok co rok měnila?

Na začátku filmu se McGonagallová proměňuje z kočky na člověka rozhodně déle, než když Harry a Ron přijdou pozdě na hodinu proměňování.

Když pan Dursley přibíjí prkno na schránku, aby se dovnitř nedostaly dopisy, prkno je orientováno zleva doprava. Ale když se dopisy prorvou skrz, je prkno orientováno přesně obráceně

Zdroj: harrypotter777.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majlík Majlík | Web | 31. října 2010 v 7:35 | Reagovat

hodně chyb tam je :D

2 NikuSh* NikuSh* | Web | 31. října 2010 v 8:03 | Reagovat

jj hodne chyb ale pekny blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama